Zwycięzcy Maratonu Dębno 1966-2016

           
Lp.
 
Rok
 
Nazwisko i imię
 
Rocz.
 
Kraj-Klub-Miejscowość
 
Wynik
 
1.
1966
Bogusz Zdzisław
37
Warszawianka Warszawa
1:08:41 (21,5)
2.
1967
Bogusz Zdzisław
37
Warszawianka Warszawa
1:06:39 (21,5)
3.
1968
Bogusz Zdzisław
37
Warszawianka Warszawa
1:20:50 (26,5)
4.
1969
Wielikorodnyj Jurij
42
ZSRR
2:21:18
5.
1970
Gottert Steffen
39
NRD
2:22:45
6.
1971
Stawiarz Edward
40
Wawel Kraków
2:21:10
7.
1972
Stawiarz Edward
40
Wawel Kraków
2:18:36
8.
1973
Truppel Joachim
51
NRD
2:16:08
9.
1974
Łęgowski Edward
47
Legia Warszawa
2:16:48
10.
1975
Hill Ronald
38
Wielka Brytania
2:12:35
11.
1976
Mosiejew Leonid
52
ZSRR
2:12:20
12.
1977
Orzeł Kazimierz
43
Górnik Jaworzno
2:13:44
13.
1978
Marczak Ryszard
45
Zawisza Bydgoszcz
2:15:27
14.
1979
Pierzynka Zbigniew
51
Wisła Kraków
2:16:10
Vahlensieck Christa
49
RFN
2:41:57
15.
1980
Pierzynka Zbigniew
51
Wisła Kraków
2:13:30
16.
1981
Marczak Ryszard
45
Zawisza Bydgoszcz
2:14:17
Bełtowska-Król Anna
49
Hutnik Kraków
2:52:35
17.
1982
Kopijasz Ryszard
52
Górnik Brzeszcze
2:14:49
Rulcova Vlasta
44
CSRS
2:40:46
18.
1983
Kowol Jerzy
51
Górnik Zabrze
2:14:48
Urbanova Jarmila
50
CSRS
2:38:51
19.
1984
Ratkowski Wojciech
54
AZS Gdańsk
2:12:49
Melicherova Ludmila
64
CSRS
2:36:31
20.
1985
Misiewicz Ryszard
57
Zawisza Bydgoszcz
2:14:26
Walendziak Renata
50
Bałtyk Gdynia
2:39:27
21.
1986
Niemczak Antoni
55
Śląsk Wrocław
2:10:34
Walendziak Renata
50
Bałtyk Gdynia
2:32:30
22.
1987
Vrabel Martin
58
CSRS
2:14:15
Szydłowska Ewa
60
Bałtyk Gdynia
2:37:44
23.
1988
Sawicki Wiktor
55
Wawel Kraków
2:12:26
Panfil Wanda
59
Lechia Tomaszów
2:32:23
24.
1989
Deputat Marek
64
Oleśniczanka Oleśnica
2:15:00
Chylińska Krystyna
64
Start Lublin
2:38:20
25.
1990
Kazanecki Józef
65
Wawel Kraków
2:16:04
Chmarzyńska Krystyna
67
Kolejarz Bydgoszcz
2:40:02
26.
1999
Nowak Andrzej
66
Montbud Nowogard
2:16:19
Kuta Krystyna
67
Serock
2:36:36
27.
2000
Pobłocki Piotr
65
Farm Frites Lębork
2:15:28
Peterkova Alena
60
Czechy
2:34:22
28.
2001
Plawgo Mirosław
70
Oleśniczanka Oleśnica
2:12:27
Jarosz Elżbieta
71
Śląsk Wrocław
2:37:02
29.
2002
Tanus Samwel
69
Kenia
2:13:27
Syrek Grażyna
72
Olimpia Poznań
2:37:39
30.
2003
Glinka Waldemar
68
GLKS Świdnica
2:14:48
Syrek Grażyna
72
Olimpia Poznań
2:32:09
31.
2004
Glinka Waldemar
68
GLKS Świdnica
2:12:13
Drybulska Monika
80
Olimpia Poznań
2:33:27
32.
2005
Wójcik Rafał
72
KKL Kielce
2:14:47
Karnatsevich Halina
69
Białoruś
2:39:53
33.
2006
Wójcik Rafał
72
KKL Kielce
2:14:11
Mazovka Elena
67
Białoruś
2:36:41
34.
2007
Ochal Paweł
81
Roszak Solec Kujawski
2:15:31
Kulesh Natalia
78
Białoruś
2:40:46
35.
             
2008
Hychun Yuriy
77
Ukraina
2:10:59
Drybulska Monika
80
Grunwald Poznań
2:33:42
36.
2009
Kibowen-Kosgei Mathew
83
Kenia
2:14:29
Lewandowska Edyta
80
RKS Łódź
2:35:42
37.
2010
Kosgei Komen Joel
87
Kenia    
2:15:00
Gruca Dorota
70
Agros Zamość   
2:39:19
38.
2011
Babaryka Ivan
82
Ukraina   
2:13:16
Butakova Maria
80
Białoruś  
2:44:53
39.
2012
Kiprono Metto David
90
Kenia
2:12:53
Mazuronak Volha
89
Białoruś 
2:33:56
40.
2013
Beriso Desto Morkama
85
Etiopia
2:13:48
Gortel-Maciuk Agnieszka
77
AKS Chorzów
2:40:03
41.
2014
Kyeva Cosmas Mutuku
85
Kenia
2:09:57
Meloch Arleta
79
Olimpia Grudziądz
2:43:02

42.      

2015

Kipkorir Kangogo Felix
Korir Rebecca Jepchuchir

85
92
Kenia
Kenia
2:14:28
2:44:52

43.                  2016           Kyeva Cosmas Mutuku                      85             Kenia                                            2:11:56
                                          Jepngetich Barsosio Stellah.             93             Kenia                                            2:33:13

MARATON DĘBNO jest najstarszym, najlepszym i jednym z najszybszych biegów maratońskich w Polsce. Średnia dziesięciu najlepszych wyników w kategorii kobiet wynosi 2:33:05, a w kategorii mężczyzn 2:11:30.
           
       
Opracowała: Anna Witkowska