Pięćdziesiąt rozmów na 50. Maraton Dębno – Petra Pastorová

01.09.2023

Przypominamy, że tylko do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł a w pakiecie startowym znajdziecie techniczną koszulkę sportową znanej firmy.

Po tym termine, opłata wzrasta do 200zł.


Kolejny fragment cyklu: „Pięćdziesiąt rozmów na pięćdziesiątą edycję Maratonu Dębno”. Wspomnienia należą do Czeszki Petry Pastorovej. Zawodniczka zwyciężyła w Maratonie Dębno w 2023 roku. Zapraszamy do lektury!

PETRA PASTOROVÁ

W 2023 roku po raz drugi w życiu przebiegłam maraton w Dębnie. To bardzo piękny i mający długą tradycję bieg. Mój trener Otto Seitl biegał w nim ostatni raz 20 lat temu i brał udział w jego pięciu edycjach, dlatego polecił mi Wasz maraton. 

Trasa maratonu zdecydowanie należy do tych bardzo szybkich. Jestem dyrektorem Maratonu w Ostrawie, który jest najstarszym w Czechach, dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać najstarszy maraton w Polsce, jakim jest Maraton Dębno. Wierzę, że w przyszłym roku wystartuję w jubileuszowej – pięćdziesiątej edycji Waszego biegu i mam nadzieję, że dołączą do nas kolejni biegacze z naszego klubu.

Przyjechałam w tym roku do Dębna z planem przebiegnięcia maratonu w czasie poniżej 2 godzin i 40 minut. Zachwyciłam się Waszą imprezą przed rokiem i znając już trasę śmiało mogłam planować bieg na określony czas. Pierwszą połowę biegu pokonałam w czasie, który pozwalał wierzyć w osiągnięcie założonego czasu na mecie. Biegło mi się bardzo dobrze.

W drugiej połowie trochę padało i wiał wiatr. Dodatkowo zaczęłam mocno odczuwać mięśnie. Dostałam skurczy i musiałam zwolnić. Na mecie byłam bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać.                                                                                                                    Przemysław Cytrynowicz

Aktualność

Zmiany w regulaminie 50.Maratonu Dębno 2024.

17.10.2023

Zmiany w regulaminie 50.Maratonu Dębno 2024. Informujemy, że zgodni...

Aktualność

Pięćdziesiąt rozmów na 50. Maraton Dębno – Petra Pastorová

01.09.2023

 „Pięćdziesiąt rozmów na pięćdziesiątą edycję Marato...

Aktualność

Pięćdziesiąt rozmów na 50. Maraton Dębno – Cosmas Kyeva Mutuku

28.08.2023

Przypominamy, że tylko do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł a ...

Aktualność

Pięćdziesiąt rozmów na 50. Maraton Dębno – Agnieszka Gortel-Maciuk

24.08.2023

Dziś prezentujemy kolejny fragment cyklu: „Pięćdziesiąt rozm&oac...